DayZ Standalone Güncelleme Notları - 1.0.149923

Nightbird · 1619

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nightbird

• Yönetici
  • Hero/Bandit
    • Rep. Puanı: +257/-62
Herkese merhaba arkadaşlar ! DAYZ 1.0 sürüm güncellemesi yayınlandı. Güncelleme notları aşağıdadır.  1.1 GB BOYUT

Resmi sunucularda karakter ve harita sıfırlaması yapılmıştır !

HOTFİX : 14.12.2018

●Oyuncu tarafı FPS düzeltmesi.

YENİ EKLENENLER
● Wooden log'dan hacksaw ile wooden plank üretebilirsiniz.
● Kameranın hareket halinde silah ile nişan almışken sallanması
● Yaralı halde yerde sürünme sesleri
● Patlamış motor sesi
● Base building sesleri
● Oyun içi konuşurken karakterlerin ağızlarının oynama animasyonları
● Sunucu tarafı için hava durumu görüntüleme
 Sıcaklık bulanıklığı ve parıltı efektleri eklendi.
Yeni arayüz ikonları
● Yeni hayvan sesleri
● Yeni sıkışmış silah sesi
● Bahçecilik , sebze meyve ekme yetiştirme
● Uzak mesafeden ışıkları görebilme ve gölgelendirme
● Yara bezi ile yeni etkileşim
● Pense kullanma animasyonu
● Road flare ve jenerator için yeni sesler eklendi.
● Kürek , tırpan ve buz baltası ile artık toprak kazabilir ve çiftçilik yapabilirsiniz.
● Yeni sunucu tarayıcısı eklendi.
● Zombiler tarafından kanama eklendi.
● Launcher artık düzenlenebilir.
●Yeni ana menü karakter görünümü

AYARLAMALAR
● Zombi yapay zekasında ayarlamalar
● Işık konfigürasyonu
● Karakter ısısının açlığa ve susuzluğa etkisi
● Araç simülasyonu
● Klavye tuş kombinasyonları
● Araçların farklı hasar alanları
● Hayvanlara yakın dövüş silahları ile saldırma
● Araç göstergesinde bozuk motor ikonu
● Hasar sistemi yeniden ayarlandı.
● Base building yeniden ayarlandı.
● Hunting jacket düzenlendi.
● Bazı silah kullanma sesleri ayarlamalari
● Daha iyi bulut ve hava sistemi
● Rüzgar yönleri ayarlandı.
● Base building parçalarının boyutları ayarlandı
● Görünmeyen ve kullanılmayan slot hataları ayarlandı
● Kamp ateşi animasyonları
● Yeni hayvan alarm seviyeleri (kaçmak için)
● AKM şarjör değiştirme sesi yenilendi.
● Eşya yerleştirme sesleri
● Hava sistemi yeniden ayarlandı.
● Silah sesleri ayarlandı.
● Bazı eşyaların boyutları ayarlandı.
● Baygınlık durumları ayarlandı.
● Bahçecilik sistemi animasyonları
● Araç hasar sistemleri
● Metabolizma ve sağlık yenilenmesi
● Işık ayarlamaları
● Sistem mesajları düzenlendi.
● Stamina ve diğer barlar düzenlendi.
● HUD ikonları ayarlandı.
● Sunucu tarayıcısı düzenlendi.

DÜZELTİLENLER
● Istemci/sunucu çökmeleri düzeltildi.
● Istemci/sunucu hatalarının oyuna etki etmesi düzeltildi.
● Sunucu zamanlarının sürekli kalıcı olması ve sürekli gece sorunu yaşanması düzeltildi.
● Base duvarlarının içinden geçme sorunu düzeltildi.
● Silah seslerinin duyulmama hatası düzeltildi.
● Bazen ana menüde play butonunun çalışmaması
● Istemci/sunucu hataları ve hiçbir aksiyona girememe hatası düzeltildi.
● ESC'ye basmaya rağmen envanterin kapanmaması sorunu düzeltildi.
● Çevresel sorunlar (eksik yol kaplamaları,yanlış kaplamalar,vb.)
● Varilin içindeki ateşin kapağı kapatınca kaybolması hatası düzeltildi.
● Araca ampul takarken kutulu halde takma hatası düzeltildi.
● Yaralı sürünme animasyonları düzeltildi.
● Zombinin envanterinde eşya sürüklememe hatası düzeltildi.
● Hatcback aracın ön camın şeffaflığı düzeltildi.
● Heatpack ısıtmama sorunu düzeltildi.
● Mayının üzerinden zıplasanızda patlaması sorunu düzeltildi.
● BK-133 geri tepmemesi düzeltildi.
● Quick bar'ın takılı kalması
● Burlap sack ile esir alamama sorunu düzeltildi.
● Zombilerin merdivenleri yavaş tırmanması
● Zombilerin saldırı anında duvardan geçebilmesi
● Zombilerin silah sesine tepki vermemesi düzeltildi.
● PlateCarrierVest hataları slot göstermesi düzeltildi.
● Bulutların sise etki etmemesi sorunu düzeltildi.
● Araç yakıtının yanlış görünmesi veya hemen bitmesi.
● Araç vitesi lagı düzeltildi.
● Mermilerin ağaç ve çalı arkasındakine isabet etmeme hatası düzeltildi.
● Kafa lambaları sorunları düzeltildi.
● Base building senkronizasyon hatalari
● Varilin çevrede sürekli hareket ettirilebilmesi
● Yemek yeme ve içmenin hatalara neden olması
● Karakterin düzgünce bloklama yapamaması
● Tüm base inşaa seviyelerinin aynı anda gözükmesi
● Merdivenden inememe hataları
● Silah pozisyonlarının ADS varken bozulması
● Jenerator tuşunun çok küçük olması
● Renk dalgalanmaları ve ışık parlamaları
● Enter tuşunun işlevsizliği
● Gaz lambası ve gaz ocağının sesleri düzeltildi.
● 3 kişi olunca direk konuşmasisteminin çalışmaması
● Zombilerin merdiven hataları
● Base kulesi 3. seviyenin yapılamaması
● Kule ve base yapım kitinin tek atışta ruined olması
● Gömülen eşyaların kısmen dışarıdan görünmesi sorunu düzeltildi.
● Araçlarda yaşanan garip yüz ifade sorunları düzeltildi.
● Matara ve plastik şişeye benzin doldurulamama sorunu düzeltildi.
● Zombilerin ışınlanma sorunu
● Oyuncuların bazı animasyonlarda takılı kalması
● Araç tekerleklerinin titremesi
● Eksik kaplama ve materyeller
● Meşalenin kamp ateşi ile yanmaması
● Bazı hatalı geometriler
● Sunucu tarayıcısında arkadaşlarının hangi sunucuda oynadığını görememe

Bilinen Sorunlar
● Sunucu çökmeleri kalıcılık/base silinmesine neden olabilir.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2018, 17:02:43 Gönderen: Nightbird »

Çevrimdışı RedGoat

• Hero/Bandit
    • Rep. Puanı: +72/-207
  • K.K TEAM LEADER
hayal kırıklığı

Çevrimdışı Daryl1dx

• Yağmacı
  • **
    • Rep. Puanı: +0/-1
  • diXon
Yok be usta o kadar da değil oyun yeniden güzelleşiyor. BENCE

[img width=400 height=106]http://steamsignature.com/profile/turkish/765611981831

Çevrimdışı RedGoat

• Hero/Bandit
  • K.K TEAM LEADER
Yok be usta o kadar da değil oyun yeniden güzelleşiyor. BENCE
bana göre hayal kırıklığınında ötesinde tam sürüme geçiyor en büyük güncellemeyi alması gerekir onlarca çeşitli giyim kuşam eklenebilir bisiklet eklenebilir yeni arabalar yeni yapılar gaz alanları vs uzarda gider

Çevrimdışı Kieran

• SGC Takımı
  • Savaşçı
    • Rep. Puanı: +2/-2
bana göre hayal kırıklığınında ötesinde tam sürüme geçiyor en büyük güncellemeyi alması gerekir onlarca çeşitli giyim kuşam eklenebilir bisiklet eklenebilir yeni arabalar yeni yapılar gaz alanları vs uzarda gider
Katılıyorum Miscreated da 18 Aralıkta Tam Sürüme geçiyor 20 Çeşit silah daha da neler neler var bir bakın derim

Çevrimdışı RedGoat

• Hero/Bandit
  • K.K TEAM LEADER
Katılıyorum Miscreated da 18 Aralıkta Tam Sürüme geçiyor 20 Çeşit silah daha da neler neler var bir bakın derim
bence bu saatten sonra dayz sadece modlarla gelişir ben paramı bu heriflere helal etmiyorum yazıklar olsun tam sürüm için çok umutlanmıştık ya bi araba modellemek falan bukadar zor olmamalıydı

Çevrimdışı Nightbird

• Yönetici
  • Hero/Bandit
DayZ FPS hotfix yayınlandı. Oyunu kapatıp , steam'i yeniden başlattığınızda sorun çözülecektir !

Çevrimdışı Killercryx

• Hero/Bandit
    • Rep. Puanı: +15/-30
  • You gonna die, no matter how
hayal kırıklığı
O kadar çok katılıyorum ki. Ben yeni araçlar yeni binalar yeni kıyafetler vs. beklerken bu gelen güncelleme baya bi hata düzeltme üzerine kurulu bi güncelleme sanki. Gerçi biliyordum böyle bir şey olacağını ama gene de içimde bir umut vardı.

Çevrimdışı RedGoat

• Hero/Bandit
  • K.K TEAM LEADER
fps fixden sonra oyun kaymak gibi oldu bu güncellemedeki tek güzel şey bu onun dışında birşey yok

Çevrimdışı Sencer Khan

• Bambi
  • *
DayZ FPS hotfix yayınlandı. Oyunu kapatıp , steam'i yeniden başlattığınızda sorun çözülecektir !

Ne yazık ki Steamı defalarca kapatıp açsam da, dosyaları doğrula deyip 760 mb lık birşey indirse de herhangi bir düzelme olmadı. 55-60 Fps alırken 8-9 lara düştük :/
14.12.2018  01.40 saatinde durum hala böyle.

ATLAS Klanının lideri ve kurucusu

Saygılarımla.

Leader and founder of the ATLAS

Çevrimdışı metehansari

• Hero/Bandit
    • Rep. Puanı: +23/-15
  • Kendi halinde takılan kişilik..
Sen oyunu onca bekle alfasını betasını severek oyna oyunu böyle saçma şekilde çıkarsınlar akıl alır iş değil ya

War, war never changes
[img width=268 height=44]h

Çevrimdışı Sencer Khan

• Bambi
  • *
Arkadaşlar fps sorununu an itibariyle çözdüm. (Hotfix hiçbir işe yaramadıysa)  Nasıl olacağını anlatayım sizlere.

Oyunun kurulu olduğu klasöre geldiğimizde 2 tane .exe dosyası var:
 Birisi DayZ_x64  , diğeri ise DayZDiag_x64

Şimdi bu DayZ_x64 ün adını  DayZ_x64_old   yapmamız gerekiyor.
DayZDiag_x64 'ün adını da DayZ_x64 yapmamız gerekiyor.

Bu üsttekiler çözümümüzün en önemli 2 adımı ve son adımımız ise:

DayZ ekibi  DayZ Laucheri steamden açma kısayolunu kaldırdıkları için oyunun kurulu olduğu yere gelin tekrardan ve oradaki DayZ Launcherden oyunu başlatın.

Sorununuzun çözülmesi lazım, bu işlemleri yaptıktan sonra DayZ'i steam'in kütüphanesinden açmayın yoksa Diag  dosyasını açmaya çalışacağından ve bulamayacağından hata verecektir. Direk oyunun kurulu olduğu yerdeki DayZ Launcherden başlatın.

Bu adımlar hakkında bir video linki : https://www.youtube.com/watch?v=GTgBX9szFmg

Ayrıca bu çözümlere bakarken fps'inizi 200 ' e yakın arttıran işlemleri anlatan bir video da buldum. Buyrun rahatlıkla kullanabilirsiniz ben de çalıştı: https://www.youtube.com/watch?v=VnmZU7C4zAM

İsterseniz bunu konu açarak bir yere sabitleyebiliriz umarım işe yarar,  ben  eskiden 55-60 fps alırken şimdi 200'e yakın rahat alıyorum.  *rock

ATLAS Klanının lideri ve kurucusu

Saygılarımla.

Leader and founder of the ATLAS

Çevrimdışı Nightbird

• Yönetici
  • Hero/Bandit
HOTFİX : 14.12.2018

●Oyuncu tarafı FPS düzeltmesi.

Çevrimdışı stalker

• Zombi Avcısı
    • Rep. Puanı: +6/-7
rutin bir güncelleme olarak güzel. tam sürüm güncellemesi olarak kabul edilemez. şimdi bunlar gene bir şeyler ekleyecek gene onlarca bugla karşılaşacağız. adamlar bir şey ekliyor bir hata düzeltiyor ardından 10 tane yeni hata geliyor. hep böyle oldu yine böyle olacak.

her güncellemede de sunucu hataları düzeltildi derler, daha demin oyunda oradan oraya savurup atıp durdu beni sinirden çıkıp az daha kütüphaneden silip kaldırıyordum oyunu.

adamlar bariz bu sene de yetişmeyeceği için sadece base building gibi bir kaç şey kasıp tam sürüm diye kakaladılar oyunu. bunu kendileri de biz de çok iyi biliyoruz.

şimdi yatarlar aylarca 2019da 1-2 güncelleme getirirler.

Çevrimdışı Crazy1TR

Gayet güzel bir güncelleme olmuş,bazı arkadaşlar  yazmışta yeni araç veya ev modeli  gelmeliydi falan filan diye.Fps düzeldimi ? düzeldi,optimizasyon düzeldimi ? düzeldi,base sistemi geldimi geldi.Daha ne istiyonuz.İstediğiniz şeylerde zamanla gelecek elbet,tam sürümün çıkması ekibin üzerindeki çok büyük bir yükü azalttı zaten.Adamlar araç yaptığı zaman tam yapıyor kardeşim,fortnite pubg de olduğu gibi, e ye basar basmaz animasyonsuz bir şekilde binmiyorsun araca.Kapını kendin açıyorsun,kendin biniyorsun,kendin kapatıyorsun.Arabayı eksikleri varkende sürebiliyorsun,lütfen yani.Silahlar aşırı gerçekçi,modlama geldi.Ohoo.Gidin kendiniz tasarlayın oyununuzu görelim yani.

Ne kadar sürede ne olduğuna değil sadece ne olduğuna bak kardeşim,bu kadar.

Sevgi sadakatle,cesaret itibarla,ihanet intikamla ödüllendirilir.

Çevrimdışı RedGoat

• Hero/Bandit
  • K.K TEAM LEADER
Gayet güzel bir güncelleme olmuş,bazı arkadaşlar  yazmışta yeni araç veya ev modeli  gelmeliydi falan filan diye.Fps düzeldimi ? düzeldi,optimizasyon düzeldimi ? düzeldi,base sistemi geldimi geldi.Daha ne istiyonuz.İstediğiniz şeylerde zamanla gelecek elbet,tam sürümün çıkması ekibin üzerindeki çok büyük bir yükü azalttı zaten.Adamlar araç yaptığı zaman tam yapıyor kardeşim,fortnite pubg de olduğu gibi, e ye basar basmaz animasyonsuz bir şekilde binmiyorsun araca.Kapını kendin açıyorsun,kendin biniyorsun,kendin kapatıyorsun.Arabayı eksikleri varkende sürebiliyorsun,lütfen yani.lar aşırı gerçekçi,modlama geldi.Ohoo.Gidin kendiniz tasarlayın oyununuzu görelim yani.

kardeşim dalgamı geçiyorsun base building betada geldi araba çok gerçekçi diyorsun evet gerçekçi ama bug dolu araba modellemek zor değil kıyafet modellemek zor değil tam sürüme geçiyorsun ve güncelleme notların düzeltmelerden ibaret son olarak nekadar sürdüğüne bakma ne olduğuna bak ne saçma bir cümle verilen sözler vardı güya 3 yıl önce tam sürümdeydi bu oyun adamlar babasının hayrına çalışmıyor insanlar para veriyor bu oyuna bazı arkadaşların durumu yok kenera para atıyorda alıyor sen gelmiş babanın şirketi gibi savunma yapıyorsun çok  memnunsan oyununa devam et eleştiren adama saldırma
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2018, 01:56:20 Gönderen: RedGoat »

Çevrimdışı Tyhoun

• Fresh Spawn
    • Rep. Puanı: +0/-0
  • Origin ID: Tyhoun
kardeşim dalgamı geçiyorsun base building betada geldi araba çok gerçekçi diyorsun evet gerçekçi ama bug dolu araba modellemek zor değil kıyafet modellemek zor değil tam sürüme geçiyorsun ve güncelleme notların düzeltmelerden ibaret son olarak nekadar sürdüğüne bakma ne olduğuna bak ne saçma bir cümle verilen sözler vardı güya 3 yıl önce tam sürümdeydi bu oyun adamlar babasının hayrına çalışmıyor insanlar para veriyor bu oyuna bazı arkadaşların durumu yok kenera para atıyorda alıyor sen gelmiş babanın şirketi gibi savunma yapıyorsun çok  memnunsan oyununa devam et eleştiren adama saldırma
Gayet güzel bir güncelleme olmuş,bazı arkadaşlar  yazmışta yeni araç veya ev modeli  gelmeliydi falan filan diye.Fps düzeldimi ? düzeldi,optimizasyon düzeldimi ? düzeldi,base sistemi geldimi geldi.Daha ne istiyonuz.İstediğiniz şeylerde zamanla gelecek elbet,tam sürümün çıkması ekibin üzerindeki çok büyük bir yükü azalttı zaten.Adamlar araç yaptığı zaman tam yapıyor kardeşim,fortnite pubg de olduğu gibi, e ye basar basmaz animasyonsuz bir şekilde binmiyorsun araca.Kapını kendin açıyorsun,kendin biniyorsun,kendin kapatıyorsun.Arabayı eksikleri varkende sürebiliyorsun,lütfen yani.Silahlar aşırı gerçekçi,modlama geldi.Ohoo.Gidin kendiniz tasarlayın oyununuzu görelim yani.

İkiniz de haklısınız . Evet adamlar beceremedi fakat bu tarz oyun var mı piyasada tam çıkmış sürüm ufak tefek hata haricin de yok . Miscreated , H1Z1 ve Dead Matter ( Bu oyunu duydunuz mu bilmiyorum , Kanada yapımı bağımsız , bağışlar ile yapılan oyun incelemenizi tavsiye ederim ) . H1Z1 oynamadım , survival kısmını hiç bilmiyorum ve sadece Youtube tarafından Battleroyal kısmından haberim var . Battleroyal için de şuan pek yüzüne bakan az kalmıştır . Survival kısmından ne bahseden var ne başka bişey öldü desek yeridir . Gelelim miscreated da bunu çok kısa 2 saat oynadım . Steam üzerinden  aldım indirimde iken ,  2 saat içinde geri verilebildiği özelliği için bir bakmak istedim . Oyunda ki mutant işi Dayz deki zombilerden daha kötülerdi . Fakat grafik çok iyi oyun motoru nedeni ile ama karakterin hareketleri (Yürümesi , koşması , zıplması gibi ) Dayz oyunundan sonra çok kötü geldi bana . Ayrıca bu bahsettiğim neredeyse 1 yılı var . Son durumunu bilmiyorum fakat Dayz gibi oda tam manası ile çıktığını sanmıyorum . Gelelim Dead Matter bu oyun daha geliştirilme aşamasın da henüz oynanacak bir hazır birşeyi yok . Kısaca bu tarz oyunlar demek ki ayırmak lazım . Derler ya bir baba yiğit var mı yok kardeşim . Çok geri gitmemeyim 0.60 sürümünden beri hiç değişiklik yok derseniz . Haksızlık etmiş olursunuz . Evet yavaş ama dediğim gibi piyasa da var mı ki tam anlamında oynanan başka da bunlar beceriksiz . (Benim bildiğim yok olsaydı onu oynardık sanırım ) . Son olarak bu oyun mantığından biraz ayrı fakat Escape from tarkov oyunu da biliyorsanız eğer hayatta kalma oyunu diyebiliriz yanlış bimiyor isem onunda yapım başlangıcı 2013 'lere dayanır . Birde Scum var dı çıkmasıyla ölmesi bir oldu allah rahmet eylesin :) . Demek ki bu tarz oyunlar . Single player , Multiplayer veya  Online diğer oyunlar gibi tam sürüm çıkamıyor . İşin için de su içeyim , yemek yiyeyim yok karnım ağrıdı ilaç alayım dedin mi bir de similasyon veya benzeri yapmaya çalışınca sonuç belli .
Son cümle Dayz adı hepsinin üstünde bunu da kabul etmek lazım . Firmanın kalan çalışanları da sonunda  bunu fark etti .
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2018, 09:52:40 Gönderen: Tyhoun »

Çevrimdışı CoolKaan123

• Fresh Spawn
  • Origin ID: Coolkaan123
Hayatta kalma oyunlarında şuanda benim fikrimce DayZ'den başka iyi oyun yoktur. Oyunu oynayamadım ama videolarını sık sık izliyorum. DayZ'i Hayatta kalma oyunların atasıdır.

Çevrimdışı KARA57

• Chernarus Sakini
    • Rep. Puanı: +1/-2
hayatta kalma oyunların da tabıkı dayz gıbısı yok ama ben 1060 6 gb ekran kartıyla full dolu bı pvp serverda bu oyunda 12 13 fps alırsam kusura bakmasınlarda cok fena soverım

Çevrimdışı Tyhoun

• Fresh Spawn
  • Origin ID: Tyhoun
hayatta kalma oyunların da tabıkı dayz gıbısı yok ama ben 1060 6 gb ekran kartıyla full dolu bı pvp serverda bu oyunda 12 13 fps alırsam kusura bakmasınlarda cok fena soverım

Hocam ben laptop 650m ekran kartı ile baya bir dokunuş ile görüş düşürme grafikler en aşagıda 30 40 gelebiliyorsam . 1060 6gb ekran kartından hayli hayli alırsın . Çok uğraşmadan . Optimizasyon çok kötü değil bence . Oyuna girişte bir sıkıntı olmuştu çözüm yayınlandı sanırım .

Çevrimdışı josemre007

oyun efsane olacak tekrar rez alın
çünkü pubg overrated

This website is not affiliated or authorized by Bohemia Interactive a.s. Bohemia Interactive, ARMA, DAYZ and all associated logos and designs are trademarks or registered trademarks of Bohemia Interactive a.s.