DAYZ 13 ARALIKTA 1.0 FULL SÜRÜME GEÇİYOR !

Nightbird · 1136

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nightbird

• Yönetici
  • Hero/Bandit
    • Rep. Puanı: +256/-62
Herkese merhaba arkadaşlar !

DAYZ BETA çıkışı sonrası hız kesmeden ilerleyişine devam ediyor ! DayZ ekibi oyunun 13 ARALIK'ta 1.0 FULL sürüme geçeceğini açıkladı ! Evet arkadaşlar uzun zamandır bunu bekledik ve sonunda sadece 1 hafta gibi kısa bir süre kaldı :)

DAYZ EKİBİ MESAJI ;

''Ekibimizdeki herkes çok çalışıyor ve bu hafta için en iyi versiyonu için çalışmaya devam edeceğiz. Geçen ay ki BETA ile, ilk araç ve ilk eşya depolama sisteminin geri dönüşünün yanı sıra, DayZ ana yapısının önemli elenentleri, sunucu dosyalarının yayınlanmasını ve Modding Desteğinin başlangıcını gördük. En son Deneysel Güncelleme ile, bahçecilik oyuna geri döndü, üssünüzde hayatta kalmayı daha iyi bir hale getirecek sistem ile artık DayZ temel taşları tamamlandı.

BETA ile getirilen temel motor değişiklikleriyle desteklenen 1.0 çıkışı, DayZ'ı bir süredir oynamayan herkes , yeni bir başlangıç gibi hissetmeli - bu yüzden arkadaşlarınıza 13 ARALIK'ta haber verin !''

Herkese hayırlı olsun işte 1.0 FULL SÜRÜM çıkış videosu !  Güncelleme notları ise henüz yayınlanmadı.

« Son Düzenleme: 07 Aralık 2018, 09:39:45 Gönderen: Nightbird »

Çevrimdışı KBTr

• Zombi Avcısı
    • Rep. Puanı: +2/-1
Yanıtla #1 : 06 Aralık 2018, 22:34:07
iyimser olmak istiyorum ama ne gelecek belli mi ?

Çevrimdışı metehansari

• Hero/Bandit
    • Rep. Puanı: +23/-15
  • Kendi halinde takılan kişilik..
Yanıtla #2 : 07 Aralık 2018, 00:09:18
İnsanın "inş canım ya" diyesi geliyor bunca sene olanlardan sonra. Bekleyip göreceğiz.

War, war never changes

Çevrimdışı SilencE

• Fresh Spawn
    • Rep. Puanı: +0/-0
  • Girişimci Zenci
Yanıtla #3 : 07 Aralık 2018, 01:23:27
Bu kısa sürede neler olabilir acaba inş. istediğimiz gibi olur geri saymaya başladık... *zombigöz

Çevrimdışı Kentucky

• Moderatör
  • Fresh Spawn
    • Rep. Puanı: +0/-1
Yanıtla #4 : 07 Aralık 2018, 12:26:25
" 13 ARALIK " güzel bi gün olucak :)

Signed By Kentucky

Çevrimdışı Kitsune

• Fresh Spawn
    • Rep. Puanı: +0/-0
Yanıtla #5 : 08 Aralık 2018, 16:54:50
Sürprizlere o kadar çok alıştık ki :) 13 Aralıkta yeni bir sürpriz ile karşılaşmayız inşallah :D

Çevrimdışı Sencer Khan

• Fresh Spawn
Yanıtla #6 : 12 Aralık 2018, 16:35:59
 Öncelikle selamlar, 13 Aralıkta yıllardır beklediğimiz şeye kavuşacağız. Oyun tam sürüme geçmeden önce mod sistemleri üzerinde biraz daha uğraşılması lazım. Örnek vermek gerekirse; bir sunucuya girmek için tıkladığımızda o sunucunun kullandığı modları otomatik olarak yükleyip onaylamalı. ARK Survival Evolved adlı oyunun sunucu tarayıcısında bu sistem var.  Umarım DayZ'de de bunu görürüz.
 Onun haricinde savaşmamız gereken anlarda tek mermi kullanan tüfeklerin mermisini doldurmak daha pratik olmalı. ''R'' tuşuna bastığımızda silahı doldurma animasyonu yapsa da netice de doldurmuyor. ''Tab'' a basıp mermiyi silah görünümünün üstüne sürüklerken çok zaman kaybediliyor.
 Yıllardır DayZ'e girmedim ve arkadaşlarımla olan eski fotoğraflarıma her baktığımda duygulanıyorum, güzel zamanlardı. Umarım 13 Aralıkta oyun karşımıza harika bir şekilde çıkar. Şuan ki hali de fena değil. Eski DayZ ruhunun canlanması dileğiyle hepinize iyi günler dilerim.
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2018, 16:45:46 Gönderen: Sencer Khan »

ATLAS Klanının lideri ve kurucusu

Saygılarımla.

Leader and founder of the ATLAS Clan

Best regards.

Çevrimdışı Kieran

• SGC Takımı
  • Savaşçı
    • Rep. Puanı: +2/-1
Yanıtla #7 : 12 Aralık 2018, 18:31:23
Öncelikle selamlar, 13 Aralıkta yıllardır beklediğimiz şeye kavuşacağız. Oyun tam sürüme geçmeden önce mod sistemleri üzerinde biraz daha uğraşılması lazım. Örnek vermek gerekirse; bir sunucuya girmek için tıkladığımızda o sunucunun kullandığı modları otomatik olarak yükleyip onaylamalı. ARK Survival Evolved adlı oyunun sunucu tarayıcısında bu sistem var.  Umarım DayZ'de de bunu görürüz.
 Onun haricinde savaşmamız gereken anlarda tek mermi kullanan tüfeklerin mermisini doldurmak daha pratik olmalı. ''R'' tuşuna bastığımızda silahı doldurma animasyonu yapsa da netice de doldurmuyor. ''Tab'' a basıp mermiyi silah görünümünün üstüne sürüklerken çok zaman kaybediliyor.
 Yıllardır DayZ'e girmedim ve arkadaşlarımla olan eski fotoğraflarıma her baktığımda duygulanıyorum, güzel zamanlardı. Umarım 13 Aralıkta oyun karşımıza harika bir şekilde çıkar. Şuan ki hali de fena değil. Eski DayZ ruhunun canlanması dileğiyle hepinize iyi günler dilerim.

Mod için tavsiye de bulunduğun şey zaten var Rehberi mevcut http://www.dayzfan.net/forum/index.php?topic=19079.0

Şöyle söyleyeyim DZLAUNCHER diye program var modlu sunuculara tıkladığın gibi modları indiriyor ve hiç bir şekilde aktif etme gibi bir olay yok istediğin modlu sunucuya tıkladığında modlar indiği takdirde giriş yapabiliyorsun oyuna DZLAUNCHER dan giriş yapman gerekli normal oyun sekmesine gerek yok.

Mermi olayına gelirsek eğer forumda rehberi mevcut dilersen bakabilirsin http://www.dayzfan.net/forum/index.php?topic=19078.0

mesela Mosinin var aşağıda ki 1-2-3-4-5 slotlardan her hangi birine mermiyi diyelim ki 2.slota koydun ve 2. slota basılı tutarsan eğer mermileri hızlı şekilde doldurmaya başlıcak envanteri açıp koymaya gerek yok ;) eğer slotlara sarjörleri koyarsan aynısı geçerli hangi slota koyduysan ona basılı tutarsan sarjörünü yenileyebilirsin. Kısacası dediklerinin hepsi var ;)
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2018, 19:34:07 Gönderen: Kieran »

Çevrimdışı Sencer Khan

• Fresh Spawn
Yanıtla #8 : 12 Aralık 2018, 19:38:34

Mod için tavsiye de bulunduğun şey zaten var Şöyle söyleyeyim DZLAUNCHER diye program var modlu sunuculara tıkladığın gibi modları indiriyor ve hiç bir şekilde aktif etme gibi bir olay yok istediğin modlu sunucuya tıkladığında modlar indiği takdirde giriş yapabiliyorsun oyuna DZLAUNCHER dan giriş yapman gerekli normal oyun sekmesine gerek yok.

Mermi olayına gelirsek eğer mesela Mosinin var aşağıda ki 1-2-3-4-5 slotlardan her hangi birine mermiyi diyelim ki 2.slota koydun ve 2. slota basılı tutarsan eğer mermileri hızlı şekilde doldurmaya başlıcak envanteri açıp koymaya gerek yok ;) eğer slotlara sarjörleri koyarsan aynısı geçerli hangi slota koyduysan ona basılı tutarsan sarjörünü yenileyebilirsin. Kısacası dediklerinin hepsi var ;)

Bilgilerin için çok teşekkür ederim. Haklısın farklı programlarla girilebiliyor muşuz dediğine göre. Ne yazık ki benim dediklerimin hiç biri yok oyunda, ben ''R'' tuşuna bastığımda merminin otomatik doldurulmasını kastetmiştim, eğer 2-3-4 '.ü slota balta - lockpick - el bombası-2. silah gibi önemli şeyleri koymak yerine mermiyle uğraşırsam bu beni üzer.  Senin dediğin launcher programının oyuna resmi olarak getirilmesini isterim başka programlarla eziyet çekmek istemiyorum. Bu 2 sorun oyunun kendisinin hala çözmediği sorunlar ve DayZ bu küçük sıkıntıları çözebilecek ekibe sahip.  Mermi sorunu konusunda bu dediğim özellik gelene kadar senin taktiğini kullanacağım  5-6-7 gibi slotlara koyarım artık :)Tekrar teşekkürler ve İyi günler  *zombigöz  *rock

ATLAS Klanının lideri ve kurucusu

Saygılarımla.

Leader and founder of the ATLAS Clan

Best regards.

This website is not affiliated or authorized by Bohemia Interactive a.s. Bohemia Interactive, ARMA, DAYZ and all associated logos and designs are trademarks or registered trademarks of Bohemia Interactive a.s.