Running Dead | Dayz Günlükleri - 01

Spook · 301

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Spook

• Moderatör
  • Chernarus Sakini
    • Rep. Puanı: +8/-5
  • RUNNING DEAD
    • RUNNING DEAD TEAM
: 01 Aralık 2018, 01:56:28
DayZ Standalone ilk çıktığında ön spariş ile oyunu almış biri olarak oyunun berbatlığı yüzüğnden sadece 2 gün oynayıp birdaha da yüzüne bakmamıştım. Taki bu güne kadar.. Bunun da 2 sebebi var. Birincisi base sisteminin ve araçların gelmiş olması, ikincisi de türk sunucusuna destek vermek. Bu bağlamda ben ve 4 5 arkadaşım yıllar sonra oyuna tekrar geri öndük. :)

Oyuna ilk başladığımızda yavaş yavaş loot yaparak kuzeye doğru ilerlemeye başladık. Novy Sobor a geldiğimizde arabayla oradan geçen 2 kişiye rastladık. Yemeğe ihtiyacımız olduğunu söyledik. Bekleyin ben arabadan alıp getiricem diyip arazi oldular. :)) (Onlara hakkımız helal değil. Gelip bizden helallik alsınlar) :D

Daha sonra Kabanino ya doğru ilerledik. Burada 2 domuz öldürerek yaktığımız kamp ateşinde karnımızı doyurduk. Kalan pişmiş etleri yanımıza alarak yola devam etmeye başladık. Kabanino ile Airfield arasındaki askeri bölgeye vardık. Bu arada 1 tane pompalı tüfek bulmustum ancak yeterli olmadığı için burada biraz yiyecek ve silah aramaya başladık. Baraka baraka aranırken bir anda biri arkadaşıma saldırarak ağzına kürekle vurmaya çalıştı :) Hızla barakadan çıkıp havaya bir el sıktıktan sonra saldıran arkadaş özür dilemeye basladı. (Burdan o arkadaş her kimse ona sesleniyorum. O anda gelen restart a dua et. Yoksa seni orda kelepçeleyip zombilere bırakacaktık.) :D

Daha sonra Tisy Military Base e ilerleyip ateş gücümüzü arttıracak silahları bulduktan sonra Ratnoe kasabasına kadar ilerledik. Burada bulduğumuz aracı yavaş yavaş parça parça toplamaya başladık. Son eksik parçamız olan Plug ı tam 2.5 saat gecenin zifiri karanlığında Severograd kasabasına giderek bulduk. Dönüş yolunda 2 3 kez yolumuzu kaybettik yanlış kasabalara geldik. Yolda 2 kez de zombi saldırısına uğradık. O zifiri karanlıkta sadece elimizde uyduruk bir fenerle bu saldırıları atlattık ölmeden. Ancak ölümün eşiğinden dönmedik diyemem :)) Güç bela aracımızın yanına gelerek Plug ı taktıktan sonra araca binip çalıştırmaya kalktıgımızda malesef ki çalışmadı çünkü benzini yoktu. Gittik güç bela bir benzin bidonu bulup geldik bu sefer de arabaya dolduramıyoruz. 1 2 kez yanlışlıkla arabaya koyuyorum sanıp ağzıma diktim adam kusmaya basladı :D Tam yarım saat boyunca arabanın etrafında dört dönerek nasıl benzin dolduracağımızı dendik. En sonunda yandaki küçük benzin deposu kapağını farkettik :D Neyse benzinimizi de doldurduğumuza göre artık resmen bir arabamız vardı. Aracımızla yolda giderken son eksik bagaj kapımızı yol kenarında saklanmış olan araçtan çaldık ve geceyi geçirmek için güvenli bir yer aramak için yola koyulduk. Burdan o aracın sahibi kimse özür diliyoruz :))

Arabayla dolaşırken bulduğumuz küçük çadırı ormanda bir yere kurarak tüm malzememizi içine doldurup sunucudaki 1. günümüzü tamamlamış olduk.

Ertesi gün kendimize daha korunaklı bir base yeri bulmak için yola koyulduk. Yolda 2 adet büyük çadır da bularak ilk base imizi kurup lootla doldurduk.

Son olarak sunucudaki tek ve en büyük problem olan lag problemi yüzünden aracımız bu hale gelerek geceyi noktaladık...

Cooler Master HAF 912 ADVANCED Kasa /// 1x Dell S2716DG 27" G-Sync TN Oyuncu Monitörü /// 1x Dell SE2717H 27'' IPS Oyuncu Monitörü /// Asus ROG Maximus IX CODE Anakart /// i7 7700K 4.20 GHZ İşlemci /// Asus ROG Strix GTX 1080 8GB 256BIT GPU/// Corsair Dominator Platinum ROG Edition 16GB (4x4GB) DDR4 3600MHz Ram /// Corsair Gaming K70 RGB RapidFire Cherry MX Klavye /// Logitech G930 Wireless Gaming Headset /// Bloody V7 Multi Core Gaming Mouse /// M-Audio Firewire Solo 24 Bit Ses Kartı /// Event 2020 Bass Studio Referans Hoperlör /// A4 TECH PK-835MJ Webcam /// Samsung 850 EVO 250 GB M.2 /// 128 GB Corsair SSD HDD /// 1.5 TB Western Digital GREEN POWER SATA HDD /// 1 TB Western Digital GREEN POWER SATA HDD /// 500 GB Western Digital GREEN POWER SATA HDD /// 500 GB Seagate Barracuda SATA HDD.

This website is not affiliated or authorized by Bohemia Interactive a.s. Bohemia Interactive, ARMA, DAYZ and all associated logos and designs are trademarks or registered trademarks of Bohemia Interactive a.s.