DAYZFAN .NET - Türkiye Sunucusu - Test/Geri Bildirim Konusu

Nightbird · 3238

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RedGoat

• Hero/Bandit
    • Rep. Puanı: +72/-207
  • K.K TEAM LEADER
Saat 18.11 civarında Nadezhdino da arabanın önünde duran ve arabaya bakan arkadaş seni vurmak istemezdim kusura bakma elinde silah vardı Arabayı tamamen topladım o kadar uğrastım Jerry Can bulup gelmiştim riske girmemek için malesef öldürmek zorunda kaldım . Eşyalarını yere attım kaybolmasın diye başkaları almadıysa eğer eşyalarını alabilirsin hiç birine dokunmadım.

huzur içinde yatsın

Çevrimdışı Spook

• Running Dead Takımı
  • Chernarus Sakini
    • Rep. Puanı: +8/-5
  • RUNNING DEAD
    • RUNNING DEAD TEAM
DayZ Standalone ilk çıktığında ön spariş ile oyunu almış biri olarak oyunun berbatlığı yüzüğnden sadece 2 gün oynayıp birdaha da yüzüne bakmamıştım. Taki bu güne kadar.. Bunun da 2 sebebi var. Birincisi base sisteminin ve araçların gelmiş olması, ikincisi de türk sunucusuna destek vermek. Bu bağlamda ben ve 4 5 arkadaşım yıllar sonra oyuna tekrar geri öndük. :)

Oyuna ilk başladığımızda yavaş yavaş loot yaparak kuzeye doğru ilerlemeye başladık. Novy Sobor a geldiğimizde arabayla oradan geçen 2 kişiye rastladık. Yemeğe ihtiyacımız olduğunu söyledik. Bekleyin ben arabadan alıp getiricem diyip arazi oldular. :)) (Onlara hakkımız helal değil. Gelip bizden helallik alsınlar) :D

Daha sonra Kabanino ya doğru ilerledik. Burada 2 domuz öldürerek yaktığımız kamp ateşinde karnımızı doyurduk. Kalan pişmiş etleri yanımıza alarak yola devam etmeye başladık. Kabanino ile Airfield arasındaki askeri bölgeye vardık. Bu arada 1 tane pompalı tüfek bulmustum ancak yeterli olmadığı için burada biraz yiyecek ve silah aramaya başladık. Baraka baraka aranırken bir anda biri arkadaşıma saldırarak ağzına kürekle vurmaya çalıştı :) Hızla barakadan çıkıp havaya bir el sıktıktan sonra saldıran arkadaş özür dilemeye basladı. (Burdan o arkadaş her kimse ona sesleniyorum. O anda gelen restart a dua et. Yoksa seni orda kelepçeleyip zombilere bırakacaktık.) :D

Daha sonra Tisy Military Base e ilerleyip ateş gücümüzü arttıracak silahları bulduktan sonra Ratnoe kasabasına kadar ilerledik. Burada bulduğumuz aracı yavaş yavaş parça parça toplamaya başladık. Son eksik parçamız olan Plug ı tam 2.5 saat gecenin zifiri karanlığında Severograd kasabasına giderek bulduk. Dönüş yolunda 2 3 kez yolumuzu kaybettik yanlış kasabalara geldik. Yolda 2 kez de zombi saldırısına uğradık. O zifiri karanlıkta sadece elimizde uyduruk bir fenerle bu saldırıları atlattık ölmeden. Ancak ölümün eşiğinden dönmedik diyemem :)) Güç bela aracımızın yanına gelerek Plug ı taktıktan sonra araca binip çalıştırmaya kalktıgımızda malesef ki çalışmadı çünkü benzini yoktu. Gittik güç bela bir benzin bidonu bulup geldik bu sefer de arabaya dolduramıyoruz. 1 2 kez yanlışlıkla arabaya koyuyorum sanıp ağzıma diktim adam kusmaya basladı :D Tam yarım saat boyunca arabanın etrafında dört dönerek nasıl benzin dolduracağımızı dendik. En sonunda yandaki küçük benzin deposu kapağını farkettik :D Neyse benzinimizi de doldurduğumuza göre artık resmen bir arabamız vardı. Aracımızla yolda giderken son eksik bagaj kapımızı yol kenarında saklanmış olan araçtan çaldık ve geceyi geçirmek için güvenli bir yer aramak için yola koyulduk. Burdan o aracın sahibi kimse özür diliyoruz :))

Arabayla dolaşırken bulduğumuz küçük çadırı ormanda bir yere kurarak tüm malzememizi içine doldurup sunucudaki 1. günümüzü tamamlamış olduk.

Ertesi gün kendimize daha korunaklı bir base yeri bulmak için yola koyulduk. Yolda 2 adet büyük çadır da bularak ilk base imizi kurup lootla doldurduk.

Son olarak sunucudaki tek ve en büyük problem olan lag problemi yüzünden aracımız bu hale gelerek geceyi noktaladık...

Cooler Master HAF 912 ADVANCED Kasa /// 1x Dell S2716DG 27" G-Sync TN Oyuncu Monitörü /// 1x Dell SE2717H 27'' IPS Oyuncu Monitörü /// Asus ROG Maximus IX CODE Anakart /// i7 7700K 4.20 GHZ İşlemci /// Asus ROG Strix GTX 1080 8GB 256BIT GPU/// Corsair Dominator Platinum ROG Edition 16GB (4x4GB) DDR4 3600MHz Ram /// Corsair Gaming K70 RGB RapidFire Cherry MX Klavye /// Logitech G930 Wireless Gaming Headset /// Bloody V7 Multi Core Gaming Mouse /// M-Audio Firewire Solo 24 Bit Ses Kartı /// Event 2020 Bass Studio Referans Hoperlör /// A4 TECH PK-835MJ Webcam /// Samsung 850 EVO 250 GB M.2 /// 128 GB Corsair SSD HDD /// 1.5 TB Western Digital GREEN POWER SATA HDD /// 1 TB Western Digital GREEN POWER SATA HDD /// 500 GB Western Digital GREEN POWER SATA HDD /// 500 GB Seagate Barracuda SATA HDD.

Çevrimdışı RedGoat

• Hero/Bandit
  • K.K TEAM LEADER
DayZ Standalone ilk çıktığında ön spariş ile oyunu almış biri olarak oyunun berbatlığı yüzüğnden sadece 2 gün oynayıp birdaha da yüzüne bakmamıştım. Taki bu güne kadar.. Bunun da 2 sebebi var. Birincisi base sisteminin ve araçların gelmiş olması, ikincisi de türk sunucusuna destek vermek. Bu bağlamda ben ve 4 5 arkadaşım yıllar sonra oyuna tekrar geri öndük. :)

Oyuna ilk başladığımızda yavaş yavaş loot yaparak kuzeye doğru ilerlemeye başladık. Novy Sobor a geldiğimizde arabayla oradan geçen 2 kişiye rastladık. Yemeğe ihtiyacımız olduğunu söyledik. Bekleyin ben arabadan alıp getiricem diyip arazi oldular. :)) (Onlara hakkımız helal değil. Gelip bizden helallik alsınlar) :D

Daha sonra Kabanino ya doğru ilerledik. Burada 2 domuz öldürerek yaktığımız kamp ateşinde karnımızı doyurduk. Kalan pişmiş etleri yanımıza alarak yola devam etmeye başladık. Kabanino ile Airfield arasındaki askeri bölgeye vardık. Bu arada 1 tane pompalı tüfek bulmustum ancak yeterli olmadığı için burada biraz yiyecek ve silah aramaya başladık. Baraka baraka aranırken bir anda biri arkadaşıma saldırarak ağzına kürekle vurmaya çalıştı :) Hızla barakadan çıkıp havaya bir el sıktıktan sonra saldıran arkadaş özür dilemeye basladı. (Burdan o arkadaş her kimse ona sesleniyorum. O anda gelen restart a dua et. Yoksa seni orda kelepçeleyip zombilere bırakacaktık.) :D

Daha sonra Tisy Military Base e ilerleyip ateş gücümüzü arttıracak silahları bulduktan sonra Ratnoe kasabasına kadar ilerledik. Burada bulduğumuz aracı yavaş yavaş parça parça toplamaya başladık. Son eksik parçamız olan Plug ı tam 2.5 saat gecenin zifiri karanlığında Severograd kasabasına giderek bulduk. Dönüş yolunda 2 3 kez yolumuzu kaybettik yanlış kasabalara geldik. Yolda 2 kez de zombi saldırısına uğradık. O zifiri karanlıkta sadece elimizde uyduruk bir fenerle bu saldırıları atlattık ölmeden. Ancak ölümün eşiğinden dönmedik diyemem :)) Güç bela aracımızın yanına gelerek Plug ı taktıktan sonra araca binip çalıştırmaya kalktıgımızda malesef ki çalışmadı çünkü benzini yoktu. Gittik güç bela bir benzin bidonu bulup geldik bu sefer de arabaya dolduramıyoruz. 1 2 kez yanlışlıkla arabaya koyuyorum sanıp ağzıma diktim adam kusmaya basladı :D Tam yarım saat boyunca arabanın etrafında dört dönerek nasıl benzin dolduracağımızı dendik. En sonunda yandaki küçük benzin deposu kapağını farkettik :D Neyse benzinimizi de doldurduğumuza göre artık resmen bir arabamız vardı. Aracımızla yolda giderken son eksik bagaj kapımızı yol kenarında saklanmış olan araçtan çaldık ve geceyi geçirmek için güvenli bir yer aramak için yola koyulduk. Burdan o aracın sahibi kimse özür diliyoruz :))

Arabayla dolaşırken bulduğumuz küçük çadırı ormanda bir yere kurarak tüm malzememizi içine doldurup sunucudaki 1. günümüzü tamamlamış olduk.

Ertesi gün kendimize daha korunaklı bir base yeri bulmak için yola koyulduk. Yolda 2 adet büyük çadır da bularak ilk base imizi kurup lootla doldurduk.

Son olarak sunucudaki tek ve en büyük problem olan lag problemi yüzünden aracımız bu hale gelerek geceyi noktaladık...

sonu üzücü olsada güzel bir hikaye dostum :)

Çevrimdışı Kieran

• SGC Takımı
  • Yağmacı
  • **
    • Rep. Puanı: +2/-1
Yanıtla #103 : 01 Aralık 2018, 00:40:51
Sunucuda en az 3 kere araç topladık oyundan mı kaynaklı sunucudan mı orasını bilemem ama araçlar resmen uçakları kıskanıp uçuyor ve o yüzden 2 aracımız takla attı diğeri yerin dibine girdi Araçlar düzelmeden asla DayZ dönmeyeceğim Araba olmadan DayZ artık sarmıyor Oyun çıktığından bu günlere kadar koş koş yordu artık Tam Sürümde bu sorunlar olmaz umarım yoksa DayZ benim için tarihe geçicek . Oyunda hafif bug olurda hadi onları saymıyorum DayZ ekibine sesleniyorum iyi güzel yapmışsınız araba sürüşleri şuan on numara da aracın yere girmesi uçması gibi sorunları insan düzeltmeden nasıl rahat eder ve şuan BETA sürümündeyiz insan hiç mi utanmaz o kadar kitle kaybettiniz zamanında şimdi bunlara dikkat edin lütfen eğer Tam Sürümde bunlar devam ederse eskisinden daha fazla kitle kaybedersiniz . Şuan Tam Sürümü bekliyorum o yüzden DayZ biraz ara verdim Arabalar düzeldiğinde başlayacağım
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2018, 00:45:17 Gönderen: Kieran »

DayZ TÜRK SUNUCUSU

Çevrimdışı RedGoat

• Hero/Bandit
  • K.K TEAM LEADER
Yanıtla #104 : 01 Aralık 2018, 01:09:21
Sunucuda en az 3 kere araç topladık oyundan mı kaynaklı sunucudan mı orasını bilemem ama araçlar resmen uçakları kıskanıp uçuyor ve o yüzden 2 aracımız takla attı diğeri yerin dibine girdi Araçlar düzelmeden asla DayZ dönmeyeceğim Araba olmadan DayZ artık sarmıyor Oyun çıktığından bu günlere kadar koş koş yordu artık Tam Sürümde bu sorunlar olmaz umarım yoksa DayZ benim için tarihe geçicek . Oyunda hafif bug olurda hadi onları saymıyorum DayZ ekibine sesleniyorum iyi güzel yapmışsınız araba sürüşleri şuan on numara da aracın yere girmesi uçması gibi sorunları insan düzeltmeden nasıl rahat eder ve şuan BETA sürümündeyiz insan hiç mi utanmaz o kadar kitle kaybettiniz zamanında şimdi bunlara dikkat edin lütfen eğer Tam Sürümde bunlar devam ederse eskisinden daha fazla kitle kaybedersiniz . Şuan Tam Sürümü bekliyorum o yüzden DayZ biraz ara verdim Arabalar düzeldiğinde başlayacağım
tam olarak emin olmamakla beraber arabaların uçma sorununun serverdaki ani lag dalgalanmalarından olduğunu duydum

Çevrimdışı Nightbird

• Yönetici
  • Hero/Bandit
    • Rep. Puanı: +256/-62
Yanıtla #105 : 01 Aralık 2018, 01:12:10
tam olarak emin olmamakla beraber arabaların uçma sorununun serverdaki ani lag dalgalanmalarından olduğunu duydum

Hayır , oyunun genel hatasıdır.

https://www.reddit.com/r/dayz/comments/a1klpf/we_have_lift_off/

https://www.reddit.com/r/dayz/comments/a1kxbp/so_i_tried_entering_a_car/

https://www.youtube.com/watch?v=xIH1NqkIK-o

597 ile biten güncelleme bu sorunların çözüleceği söylendi.

Çevrimdışı bhdrozgn

• Fresh Spawn
    • Rep. Puanı: +0/-0
Yanıtla #106 : 01 Aralık 2018, 15:51:06
base kurduk jeneratörlü, duvarlı, çadırlı 2 gün önce biri silindi tamamen hiçbir şey bırakmadan geriye, şimdi de dün gece kurduğumuz duvarlı base yine silinmiş  şimdi baktığımda. kalıcılık ile alakalı bir sorun var düzelmesi gerekiyor.

Çevrimdışı Nightbird

• Yönetici
  • Hero/Bandit
Yanıtla #107 : 01 Aralık 2018, 16:22:58
base kurduk jeneratörlü, duvarlı, çadırlı 2 gün önce biri silindi tamamen hiçbir şey bırakmadan geriye, şimdi de dün gece kurduğumuz duvarlı base yine silinmiş  şimdi baktığımda. kalıcılık ile alakalı bir sorun var düzelmesi gerekiyor.

Bu silinme konusu DayZ resmi forumlarında da var maalesef. Bug bildirimleri mevcut. Rastgele olan bir şey sanırım. 597 güncellemesini bekliyoruz.
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2018, 16:27:03 Gönderen: Nightbird »

Çevrimdışı Nightbird

• Yönetici
  • Hero/Bandit
Yanıtla #108 : 02 Aralık 2018, 01:23:14
Konu güncellemesi - 02.12.2018

● Sunucudaki lag sorunu çözülmüştür.

Çevrimdışı RedGoat

• Hero/Bandit
  • K.K TEAM LEADER
Yanıtla #109 : 02 Aralık 2018, 02:39:25
lag giderilmiş gayet tatmin edici durumda server türkçe duvar yazılarını merakla bekliyorum

Çevrimdışı MvP

• Savaşçı
    • Rep. Puanı: +2/-11
  • Bandit
Yanıtla #110 : 02 Aralık 2018, 02:54:08

● Sunucudaki lag sorunu çözülmüştür.

Sunucuda ping degerleri malesef hala cok dalgali. Bunun bir cozumu yok mu acaba?
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2018, 03:00:40 Gönderen: MvP »

Kill to stay alive

Çevrimdışı Nightbird

• Yönetici
  • Hero/Bandit
Yanıtla #111 : 02 Aralık 2018, 02:55:07
Sunucuda ping degerleri malesef hala cok dalgali. Bunun bir cozumu yok mu acaba?

Çözüldü. Lag buna sebep oluyordu. Çok test yaptık. Şuan hiçbir problem gözlemlemedik. Denemenizi öneririz.

« Son Düzenleme: 02 Aralık 2018, 02:56:24 Gönderen: Nightbird »

Çevrimdışı MvP

• Savaşçı
    • Rep. Puanı: +2/-11
  • Bandit
Yanıtla #112 : 02 Aralık 2018, 03:00:53
Çözüldü. Lag buna sebep oluyordu. Çok test yaptık. Şuan hiçbir problem gözlemlemedik. Denemenizi öneririz.

Tesekkurler deneyecegiz. Ayrıca eger sunucu bir RPG sunucusu olmayacaksa bu kadar zor tutmaya gerek var mı emin degilim. Diğer sunucularda gördüğüm Zombie Horde, sinirsiz stamina, InventoryPlus gibi guzel ozellikler vardi. Bu tarz modlar eklemeyi dusunmez misiniz?
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2018, 03:09:21 Gönderen: MvP »

Kill to stay alive

Çevrimdışı RedGoat

• Hero/Bandit
  • K.K TEAM LEADER
Yanıtla #113 : 02 Aralık 2018, 13:46:12
Tesekkurler deneyecegiz. Ayrıca eger sunucu bir RPG sunucusu olmayacaksa bu kadar zor tutmaya gerek var mı emin degilim. Diğer sunucularda gördüğüm Zombie Horde, sinirsiz stamina, InventoryPlus gibi guzel ozellikler vardi. Bu tarz modlar eklemeyi dusunmez misiniz?
sınırsız stamina oyunun yapısına aykırı bu sayfanın kitlesinede aykırı bence

Çevrimdışı RedGoat

• Hero/Bandit
  • K.K TEAM LEADER
Yanıtla #114 : 02 Aralık 2018, 15:17:31
lag sorunu tekrarmı oldu zombiler falan laglandı ve atıyor serverdan ?

Çevrimdışı Nightbird

• Yönetici
  • Hero/Bandit
Yanıtla #115 : 02 Aralık 2018, 15:19:03
lag sorunu tekrarmı oldu zombiler falan laglandı ve atıyor serverdan ?

Sunucu restart attı. Suan sorun gözükmüyor.

Çevrimdışı Nightbird

• Yönetici
  • Hero/Bandit
Yanıtla #116 : 02 Aralık 2018, 18:23:03

DISCORD kanalımız açılmıştır.

https://discord.gg/bmyuPuq
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2018, 18:45:41 Gönderen: Nightbird »

Çevrimdışı 1312K

• Yağmacı
  • **
    • Rep. Puanı: +0/-1
Yanıtla #117 : 02 Aralık 2018, 21:51:34
Uzun bir aradan sonra tekrar hayırlı olsun. Umarım yönetici vurulunca restart yemez sunucu 😂 Discordu anasayfaya da koyun daha çok insan gelsin malum millet çoluk çocuğa karıştı azaldık. Toplanır kurt avına çıkarız. Dün girdim sunucuya ilk defa 15 Ping alıyorum (Ankara-superonline fiber) sorunsuz çalışıyordu. Elektroda Spanish oldum yiyecek giyecek silahımı dizip çıktım. Geceleri kuzeye çıkacak olan varsa discordda buluşuruz.

Çevrimdışı goldst4ff

Uzun bir aradan sonra tekrar hayırlı olsun. Umarım yönetici vurulunca restart yemez sunucu 😂 Discordu anasayfaya da koyun daha çok insan gelsin malum millet çoluk çocuğa karıştı azaldık. Toplanır kurt avına çıkarız. Dün girdim sunucuya ilk defa 15 Ping alıyorum (Ankara-superonline fiber) sorunsuz çalışıyordu. Elektroda Spanish oldum yiyecek giyecek silahımı dizip çıktım. Geceleri kuzeye çıkacak olan varsa discordda buluşuruz.

Çok iyi fikir :D

Çevrimdışı SilencE

• Fresh Spawn
  • Girişimci Zenci
Yanıtla #119 : 02 Aralık 2018, 22:49:40
çok güzel olacağına inanıyoruz  *rock

Çevrimdışı Nightbird

• Yönetici
  • Hero/Bandit
Yanıtla #120 : 03 Aralık 2018, 00:11:29
DAYZFANNET Türkiye Sunucusu - Durum Raporu - 2 Aralık

Detaylar : http://www.dayzfan.net/forum/index.php?topic=19066.0

« Son Düzenleme: 03 Aralık 2018, 00:11:44 Gönderen: Nightbird »

Çevrimdışı Nightbird

• Yönetici
  • Hero/Bandit
Yanıtla #121 : 04 Aralık 2018, 10:59:10
● Sunucu 4 saatlik restart dilimleri içinde ;
3.5 saat gündüz
30 dakika akşam şeklinde ayarlanmıştır. (Zifiri karanlık değil)
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2018, 11:00:01 Gönderen: Nightbird »

Çevrimdışı Nightbird

• Yönetici
  • Hero/Bandit
Yanıtla #122 : 06 Aralık 2018, 01:14:41
Çok yakında eklenmesi planlanan bi mod , çalışmalar sürüyor.

Çevrimdışı Salvatore34

• Fresh Spawn
Yanıtla #123 : 06 Aralık 2018, 03:39:07
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1571965849&searchtext= bu modu kurmayı düşünürmüsünüz dışardan base kırılmıyor içerden kırılıyor güzel idarelik

Çevrimdışı goldst4ff

Base sistemi için düşüncelerimiz var şuan geliştirmektekteyiz.

Çevrimdışı Nightbird

• Yönetici
  • Hero/Bandit
Yanıtla #125 : 06 Aralık 2018, 19:01:44
Konu güncellemesi - 06.12.2018

● Sunucu çökmelerinde otomatik yeniden başlatıcı eklendi. Eğer sunucu bir sebepten çökerse 2 saniye içinde yeniden açılma komutu devreye girecek ve gecikme olmadan açılacak.

Çevrimdışı stalker

• Zombi Avcısı
    • Rep. Puanı: +6/-7
Hangi silahta yaşandı bu ?

Eğer sırtınızda silah varken çıktıysanız elinizdeki başka silah varsa yere düşer. Bu oyunun notlarında yazıyor.

birden fazla silahta oldu 2 silah varken de oldu tek silah varken de. hatta şöyle bir şey oldu sırtımda fal varken kaybolmuştu onun üstüne 2-3 farklı silah daha kayboldu, bir sonraki girişte o kaybolan fal sırtımdaydı.

Çevrimdışı Nightbird

• Yönetici
  • Hero/Bandit
birden fazla silahta oldu 2 silah varken de oldu tek silah varken de. hatta şöyle bir şey oldu sırtımda fal varken kaybolmuştu onun üstüne 2-3 farklı silah daha kayboldu, bir sonraki girişte o kaybolan fal sırtımdaydı.

Uzun zaman olmuş yazalı. Eğer böyle bi sorun varsa bile çoktan çözülmüş olmalı denemeni öneririm.

Çevrimdışı Kieran

• SGC Takımı
  • Yağmacı
  • **
    • Rep. Puanı: +2/-1
Uzun zaman olmuş yazalı. Eğer böyle bi sorun varsa bile çoktan çözülmüş olmalı denemeni öneririm.
Bende aynı sorunu yaşıyordum sorun çözüldü bilginize

DayZ TÜRK SUNUCUSU

Çevrimdışı Nightbird

• Yönetici
  • Hero/Bandit
Bende aynı sorunu yaşıyordum sorun çözüldü bilginize

Geri bildirim için teşekkürler

This website is not affiliated or authorized by Bohemia Interactive a.s. Bohemia Interactive, ARMA, DAYZ and all associated logos and designs are trademarks or registered trademarks of Bohemia Interactive a.s.