DayZ Standalone Güncelleme Notları - 0.62.139835
Kullanıcı Adı: Şifre:

Gönderen [EN] [PL] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [NL] [TR] [SR] [AR] [RU] Konu: DayZ Standalone Güncelleme Notları - 0.62.139835  (Okunma sayısı 8383 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nightbird

• Yönetici
  • Hero/Bandit
  • Rep. Puanı: +252/-62
DayZ Standalone Güncelleme Notları - 0.62.139835
« : 24 Mayıs 2017, 22:51:38 »
DayZ Standalone 0.62 Güncellemesi Stabil olarak yayınlandı.

Yeni Eklenenler

Yeni ağaç modelleri.
● Daha yoğun ormanlar.
Yeni bitki örtüsü.
● Yeni yüzey dokuları ve kaplamaları.
● Geliştirilmiş rüzgar sistemi.
● Ağaçları ve otları etkileyen rüzgar için yeni gölgelendirme sistemi.
● Yeni değişken aydınlatma sistemi.
● Kaplamalarda düzenlemeler.
● Rüzgardan etkilenen yağmurun davranışının düzeltilmesi.
● Chernarus'ta yeni değişiklikler.
● Yeniden yapılan Ghillie Suit.
● Yeni ambians sesleri.
● Haritada güncellenöiş bazı nesneler ;
● Çeşitli yerlende düzenlenmiş obje konumları ve bitki örtüsü.( Pushtoshka, Lopatino, Stary Sobor, Kabanino, Grishno ve batı sınırları)
● Chernarus genelinde avcı kulelerinde düzenleme.
● Ağaç renklerinde düzenlemeler (Elma Ağacı)
● Demiryolu raylarının parlaklığı düzenlendi
● Chernarus için ışıklandırma ayarları düzenlendi.
● Chernarus ışıklandırmasında güncelleme
● Sunucu ve istemci alanlarında fps düşüş/donuş takipleri için geliştirici alanında yapılan değişiklikler.
● Ortam ses seviyeleri düzenlendi.
● Harita/Navmesh güncellemeleri
● Engebeli yüzeylerde otobüs sıkışmalarını engellemek için collision'lar düzenlendi.
● Chernarus da renk paletleri değiştirildi.
● Yıldız görsellerinde güncellemeler
● Sunucu çökmelerinde düzeltmeler.
● Dünya aydınlatmasında düzenlemeler
● Gorka, Altar ve Kara orman çevrelerinde harita değişiklikleri
● Chernarus için Medium seviye detay dokuları değiştirldi.
● Ortam sesleri için birkaç değişiklik yapıldı.

Düzeltilenler

● Harita genelinde birçok obje konumları düzeltildi.
● Eşyalar incelenirken(inspect) döndürüldüğünde karakterin gerilmesi düzeltildi.
● Huş ağacının rüzgar hareketleri düzeltildi.
● Rüzgar ile bölünen ağaç ve dallar için düzeltmeler.
● Navmesh(Yapay Zeka Yolu) düzenlemesi
● Oyuncu yürüyüşündeki donukluklar düzeltildi
● Gökyüzüne bakıldığında hatalı ana hatlar düzeltildi.
● Fare tuşlarının ek düğmelerini kullananama düzeltildi.
● İptal edilen nişan alma modu düzeltildi.
● Bazı ağaç çarpışma alanları düzeltildi.
● Girdilerde bazı düzeltmeler
● 0.61'den kalan bazı hata düzeltmeleri.
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2017, 00:05:16 Gönderen: Sawkopat »

Çevrimdışı mulobbo

• Yağmacı
  • **
  • Rep. Puanı: +4/-1
Selam yoldaşlar
Güncelleme notları o kadar iç açıcı olmasada oyun o kadar güzel olmuş ki...
Sesler süper ötesi olmuş bu kadar güzel sesi başka hiç bir oyunda görmemiştim oyunda oturun bir yere çayınızı demleyin ve etrafı seyredin.

Fps de de güzel artışlar var...

İyi oyunlar.

Çevrimdışı Kieran

• Bambi
  • *
  • Rep. Puanı: +1/-1
Herkesi DayZ ye tekrardan baslamasini tavsiye ederim 0.62 experimental de oyun acayip degismis grafikler atmosfer çevre sesleri efsane olmuş sanki baska oyun oynuyorsunuz gibi olmus grafikleri Player Unknown Battlegorundsı sollamış FPS de artış var 1.5 senenin ardından oyuna tekrar basladım tahminen cogu oyuncu 0.62 ile beraber oyuna tekrar dönecek diye tahmin ediyorum yeniden Türk sunucu acilabilir

Çevrimiçi BKLMUN

• Yağmacı
  • **
  • Rep. Puanı: +2/-0
  • +5 yaş
0,62 experimental 5-6 saatlik deneyişimde Fps düşüklüğü ,takılma yaşamadım ,genelde ormanlarda gezdim , akışkanlık gayet iyi. Ağaçlar  sayıca artmış ancak dalları seyreltilmiş, transparan gibi. Alıştığımız çam ağaçları artık hiç bir ormanda yok. Seslerde iyi. Gece atmosferi oldukça ürpertici, gizemli, korkutucu, ancak ortam sesleri ile birleşince oynanası olmuş. Rüzgar sesleri mevcut. Birçok oyuncunun loot şikayeti vardı bu artarak devam edecek gibi gözüküyor zira item toplamak için daha çok gezmek gerekecek. Çeşitli hatalar mevcut ancak düzeltilecektir. Örneğin silah hareketlerinde yukarı –aşağı aimde takılmalar var. Araba ve otobüs  2 ileri 1 geri gidiyor. Dayz yine sabır ve mücadele azmi olanların oyunu olacak gibi gözüküyor.
Ara vermedim tam gaz devam ama bisiklet helikopter, araba gibi nedenlerle beklenti içinde olupta ara verenler daha bekleyecek.
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2017, 23:14:11 Gönderen: BKLMUN »
Değer vermesem bu kadar vakit ayırmazdım.

Çevrimdışı mulobbo

• Yağmacı
  • **
150-200dk nın ardından

her 40dk bir fps 0 lanıyor ve öyle kalıyor oyunu yeniden açıp kapamam gerekiyor sorunu başka yaşayanlar da var mıdır

Çevrimdışı stalker

• Zombi Avcısı
  • Rep. Puanı: +5/-6
eh 6 ayda daha fazlası yapılabilirdi ama bu rüzgar ve ağaç etkileşimleri çok iyi olmuş. benim en büyük isteğim bu doğa olaylarını daha da çeşitlendirmeleri. mesela gök yüzünü birden yağmur bulutları kaplamalı ve sağanak yağmur başlamalı onunla birlikte çok şiddetli bir fırtına çıkmalı, ara sıra çakan şimşekler geceyi aydınlatmalı. bunu yapsınlar başka da bişey istemiyorum :)

Çevrimdışı mulobbo

• Yağmacı
  • **
eh 6 ayda daha fazlası yapılabilirdi ama bu rüzgar ve ağaç etkileşimleri çok iyi olmuş. benim en büyük isteğim bu doğa olaylarını daha da çeşitlendirmeleri. mesela gök yüzünü birden yağmur bulutları kaplamalı ve sağanak yağmur başlamalı onunla birlikte çok şiddetli bir fırtına çıkmalı, ara sıra çakan şimşekler geceyi aydınlatmalı. bunu yapsınlar başka da bişey istemiyorum :)

bulut kalitesini very high a çekersen dediklerinin%90 nını yaşarsın
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2017, 11:23:43 Gönderen: mulobbo »

Çevrimdışı mulobbo

• Yağmacı
  • **
Bu arada avcı kuleleri kalkmış haberiniz ola...,
İyi oyunlar.

Çevrimdışı mulobbo

• Yağmacı
  • **
150-200dk nın ardından

her 40dk bir fps 0 lanıyor ve öyle kalıyor oyunu yeniden açıp kapamam gerekiyor sorunu başka yaşayanlar da var mıdır

oyunda 30-40 dk da bir donma yaşıyorsanız

x64 olan değil
normalden başlatın

Çevrimdışı stalker

• Zombi Avcısı
bulut kalitesini very high a çekersen dediklerinin%90 nını yaşarsın

onlar da kesmiyo beni daha şiddetli olması lazım. karakter yürüyemesin kolay kolay kendimizi eve atalım. battlefield 1 ve mad max oyunundaki kum fırtınası gibi olsa şahane olur.

Çevrimdışı mulobbo

• Yağmacı
  • **
0.62 exp sürümden kareler  Sahibi:bizzat ben

Çevrimdışı Sawkopat

• Yönetici
  • Chernarus Sakini
  • Rep. Puanı: +29/-14
  • DayZFAN.NET Streamer
  • Origin ID: Sawkopat
Deneysel sürümler güncellendi

Çevrimdışı Sawkopat

• Yönetici
  • Chernarus Sakini
  • Rep. Puanı: +29/-14
  • DayZFAN.NET Streamer
  • Origin ID: Sawkopat

Çevrimdışı ProjectNova

• Fresh Spawn
  • Rep. Puanı: +0/-0
0.62 yaması bir tek bana yaramadı sanırım. Zaten kötü olan sistemimle zorlaya zorlaya 40-45 fps le oynarken artık 20 fps e düştü ve oynayamıyorum. Sanırım yeni bir bilgisayar alana kadar benim için DayZ hayatı bitti.  :( :(

Çevrimdışı Killercryx

• Hero/Bandit
  • Rep. Puanı: +15/-30
  • You gonna die, no matter how
0.62 yaması bir tek bana yaramadı sanırım. Zaten kötü olan sistemimle zorlaya zorlaya 40-45 fps le oynarken artık 20 fps e düştü ve oynayamıyorum. Sanırım yeni bir bilgisayar alana kadar benim için DayZ hayatı bitti.  :( :(
2 yıl boyunca 20-25 fps de kasa kasa 600 saat oynamıştım eski laptopta. Hiç bir şey imkansız değildir :D
Steam ID=
NoSepaRate

Çevrimdışı ProjectNova

• Fresh Spawn
2 yıl boyunca 20-25 fps de kasa kasa 600 saat oynamıştım eski laptopta. Hiç bir şey imkansız değildir :D

valla yaklaşık 100 saat 15 fps le oynadım :D daha sonra 300-400 saat 20-25 fps le oynadım geriye kalan 300-400 saat de 40-45 fpsle oynadım ama eski günlere dönmek istemiyorum :D :D  ya aslında sorun 20-25 fps de değil her 10 saniyede 1 fps e düşmesi yoksa yine onarım ama dediğim gibi 1 fps olayı canımı çok sıkıyor. :D :D

Çevrimdışı Last

• Fresh Spawn
Stabil olması güzel oldu bunu bekliyoruduk  :) :) :)
Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Kieran

• Bambi
  • *
  • Rep. Puanı: +1/-1
Çeviri için teşekkürler
Güncellemeye gelirsek efsane olmuş FPS düşme bende olmadı hatta şunu fark ettim FPS Drop  hiç kalmamış oyun çok akıcı oyunun tamamen atmosferi grafikleri efsane olmuş 0.63 BETA yı merakla bekliyorum bakalım 0.63 BETA da bizleri neler bekliyor
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2017, 02:52:31 Gönderen: Kieran »

Çevrimdışı Whistler

• Bambi
  • *
  • Rep. Puanı: +1/-0
Merhaba Yoldaşlar..

Server sayısının azlığından ve kötü  internet sağlayıcım yüzünden deneysel sunucuları  ilk yayınlandığı an oynamak istememiştim.
Bugün ki bakım ve Stabil versiyona geçiş işlemi sayesinde 0.61 Serverlarına veda edip 0.62 yolunu tuttuk. dört saate yakın Deneyimlerimin
ardından oldukça memnun olduğumu söyleyebilirim Zira bu oyun aradığımız DayZ. Aradığımızdan kastım kasvetli karanlık atmosferi daha iyi yaşamak ve oyunun dahada içine gömülmek. Herhangi bir  FPS düşüşü yaşamadım bu kadar güzel atmosferin,seslerin Fps düşüşü yaratacağını  optimizasyonu baltalayacağını düşünürken  FPS artışı  oldu :) Orman,ağaçlar,daha renkli gökyüzü,Daha iyi ışıklandırmalar,Kulaklara ıslık çalan rüzgar,rüzgara direnen çalılar..
Herbiri harika olmuş. 6 ay içersinde bukadar yenilik görmek kötü elbette yinede hiç gelmemesinden iyidir :) Kimileri Hoşnut kalmasa da 0.62 Önceki güncellemelerin aksine gayet başarılı umarım 0.63 de çok daha başarılı işler görürüz..

:0.62'Den Görseller:

İki şeye hakkım var: özgürlük ve ölüm. Birine sahip olamazsam ötekini isterim, çünkü kimse beni canlı tutsak edemez.

-Ernesto Che Guevara

Çevrimdışı GordonFreeman

• Chernarus Sakini
  • Rep. Puanı: +30/-13
  • Walk softly and carry a big gun
  • Origin ID: GordonFreeman_TR
Farklı sistemlere göre fps artışı yada düşüşü görülebilir, DayZ işlemci yiyen bir oyun şu an için. Oyun çıkalı dört yıl oldu, haliyle 4 yıl önceki bilgisayarlar zorlanabilir, DayZ şu anda 32bit oynanıyor, x64 seçeneği var girişte ama henüz optimize edilmiş değil, x64 desteği tam olarak geldiğinde cpu ve gpu'lara eşit olarak dağılır güç dengesi ve daha dengeli/optimize bir oyun olur, biraz daha sabır :)
Her gece 22:00 - 03:00 DayZ

https://www.twitch.tv/gordonfreeman_z

Çevrimdışı KARA57

• Chernarus Sakini
  • Rep. Puanı: +1/-2
su loot ısıne artık bı el atsınlar gına geldı ta yukarlara kosmakdan ya en azından sıvıl sılahlar adam akıllı asalardan cıksın kos yukarı ın asa kos yukarı ın asa

Çevrimdışı mulobbo

• Yağmacı
  • **
su loot ısıne artık bı el atsınlar gına geldı ta yukarlara kosmakdan ya en azından sıvıl sılahlar adam akıllı asalardan cıksın kos yukarı ın asa kos yukarı ın asa

Cherno da silah arıyorsanız biraz zor olabilir ama (dolu serverda)
Nerdeyse bütün şehirlerden çifte ve tabanca çıkıyor 12lik fişekte genellikle pantolon ceplerinde ve yatakların üzerinde spawn oluyor
Yalnız mosın artık bulamıyorum.
Yemek sahil şehirlerinden bulunabiliyor en azından hemen her şehirde elma ağaçları var 4 tane elma yemek açlığınızı ve susuzluğunu giderecektir...
Evlerdeki raflarda yeterince konserve spawnı da var full serverda gezmediğiniz sürece.

Çevrimdışı stalker

• Zombi Avcısı

loot oranı şehirlerde baya artmış durumda. sivil binalarda bir sürü mermisi şarjörüyle tabanca ve tüfek buldum. ama bu sefer de biraz fazla olmuş sanki. bir ortasını bulamadılar bunlar da.

Çevrimdışı KARA57

• Chernarus Sakini
Cherno da silah arıyorsanız biraz zor olabilir ama (dolu serverda)
Nerdeyse bütün şehirlerden çifte ve tabanca çıkıyor 12lik fişekte genellikle pantolon ceplerinde ve yatakların üzerinde spawn oluyor
Yalnız mosın artık bulamıyorum.
Yemek sahil şehirlerinden bulunabiliyor en azından hemen her şehirde elma ağaçları var 4 tane elma yemek açlığınızı ve susuzluğunu giderecektir...
Evlerdeki raflarda yeterince konserve spawnı da var full serverda gezmediğiniz sürece.

sımdı soyle soylım oyunda snıper olarak gecen butun sılahlar av sılahı bunların kıyı kısımlarında cıkması gerek polıs merkezlerınden rahatca smg ler cıkması gerek ama malesef cıkmıyo eskıden ıyıdı kıyıda sks mosın rahatca bulunup oynayabılıyoduk sımdık duzgun bı loot bulmak ıstıyosan cık kuzeye loot yap geber basla asadan bıda cık yukarı bu dongude gıdıyo oyun sımdı soylenenlerınız olacak bu oyun pvp oyunu deıl de survıval dıe de ben pek bu oyunu survıval ıcın oynayan ınsan da goremıyorum kı oynayan ınsan sayısıda dustu bare bı base yapma falan gelsede ugras olsa topladıklarımızı stoklasak base patlatmaya falan calıssak ugras olsa artık kosmakdan gına geldı bu tur oyunlarda

Çevrimdışı KARA57

• Chernarus Sakini
loot oranı şehirlerde baya artmış durumda. sivil binalarda bir sürü mermisi şarjörüyle tabanca ve tüfek buldum. ama bu sefer de biraz fazla olmuş sanki. bir ortasını bulamadılar bunlar da.

valla uzun suredır gırmedım ben bısı dıyemıcam sadece patch geldınde 1 hafta gırıp bakıyorum bı yol olmadıgını gorup bırakıyorum ındırdım oyunu bakım aksam gırıp bakacam

Çevrimdışı KARA57

• Chernarus Sakini
dun girip oynama fırsatım oldu atmosfer muazzam olmus ormanlara bıtkı ortusune seslere bayıldım açıkcası fps ye gelırsen sabıt 60 fps en dusuk gordugum 58 fps eskıye gore fps de cok buyuk degısıklık olmus benım ıcın fakat buyuk sehırlere gırmedım gırdım ufak yerlerde cok fazla drop yasadım sureklı anlık takılmalar var loot konusunda loot yıne aynı bı bok yok :D kuzeye cıkacaz mecburen